HomeNews
IX. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Sergisi HPKON Gerçekleşti

IX. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Sergisi HPKON Gerçekleşti

16-19 Kasım 2022 tarihlerinde MMO Tepekule, İzmir’de düzenlenen Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Sergisi HPKON, 9. Kez hidrolik ve pnömatik sektörünü buluşturdu.

16-19 Kasım 2022 tarihlerinde MMO Tepekule, İzmir’de düzenlenen Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Sergisi HPKON, 9. Kez hidrolik ve pnömatik sektörünü buluşturdu. TMMOB Makina Mühendisleri Odası adına İzmir ve İstanbul Şubeleri yürütücülüğünde Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi - İzmir`de gerçekleşen 9. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Sergisi,katılımcılarına yeni iş fırsatları sunarken, ziyaretçilerine hem sektör trendlerini takip etme hem de yeni teknolojileri yerinde inceleme fırsatı sundu. 1.030 m2 alanda, Hidrolik-Pnömatik, Kontrol Tekniği, Mekatronik, Otomasyon ve Endüstri 4.0 uygulamalarını sergileyen 39 firmanın katılımı ile gerçekleşen kogreyi Türkiye, Afganistan, Almanya, Belarus, İtalya ve Yemen’den olmak üzere 3.000'e yakın sektör profesyoneli ziyaret etti.

Sektör bileşenlerinin katılımıyla dört gün süren kongre boyunca 52 adet bildiri sunulurken, 1 panel, 3 yuvarlak masa toplantısı, 16 atölye çalışması ve 3 kurs katılımcılarla buluştu. Kongre, 624 kayıtlı delege, 248 kayıtlı kurs katılımcısı, 487 kayıtlı atölye çalışması katılımcısı olmak üzere toplam bin 359 mühendis, teknik eleman, üniversite ve meslek lisesi öğrencisi tarafından izlendi. Hannover Fairs Turkey tarafından kongreye paralel olarak düzenlenen sergiye ise sektörde ürün ve hizmet üreten 39 kuruluş katılırken, sergi 3 bin 300’ü aşkın kişi tarafından ziyaret edildi.

Similar News

Yeni Yılınız Kutlu Olsun.

Yeni yılda sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler dileriz.

Read More

Hep Senin İzinde, Hep Senin Yolunda...

10 Kasım’da, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyor, onun ilke ve devrimleriyle aydınlanan Türkiye Cumhuriyeti’ni selamlıyoruz.

Read More

Cumhuriyetimiz 100 yaşında...

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük armağanı Cumhuriyetimizin 100. yılını coşku ve sevinçle kutluyoruz.

Read More

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu olsun

"30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, milletimizin zaferini gurur ve coşkuyla kutluyoruz."

Read More